BIO EXPANDER

bioex


2 formüllü hyaluronik asittir. Hem volüm içeren çapraz bağlı hyaluronic asit, hem de cilde su ve nem veren saf hyaluronic asit içerir.

İçeriğinde protein ve nükleik asit içermediği için, diğer dolgulardan farklı olarak organik bir üründür. Sık tercih edime sebebi de budur!
Bu formülü içeren tek ürün; piyasada İdea firmasının Bioexpander gençlik aşısıdır.

Gençlik Aşısının Göz Çevresi Formu Nedir?
Botoks istemeyen ve göz çevresi ince kırışıklıkları olanlarda, bu aşının ACP formunu kullanılıyoruz. Acp;ince kırışıklıkların içine su çekerek kırışıklıkları açıyor. Göz çevresi botoks uygulamasından 15 gün sonra göz altında kalan ince karışıklıklara da sıkça uygulanıyor. Tekrarı 6 ayda bir yapılabilir.

Gençlik Aşısının IAL Formu Nedir?
Ciltte matlık, donukluk, nem ve elastikiyet kaybı olanlarda bu aşının IAL formunu uyguluyoruz. Cilde nem, parlaklık ve elastikiyet veriyor. 15 günde 1 toplam 3 seans uygulanıyor.

Bio Expander Formu Nedir?

IAL Sistem’in daha ileri bir versiyonu. 25’li yaşlardan itibaren cilde nem, parlaklık kazandıran, sarkmaları önleyen hücreler azalır. Kırışıklık ve çökmeler görülmeden bunların yerine koyarsak yaşanma sürecini yavaşlatmış oluruz. Bio Expander bu amaca hizmet eden son yeniliklerden biri. Düz ve çapraz bağlara sahip bir ürün. Düz bağlar nem ve elastikiyet, çağraz bağlar hacim kazandırıyor. Bu sayede, yüz şekli dengeli yapılanıyor. Bu sistem, cilt altına kolayca yerleşerek zamanla deforme olan, çöken, kırışan dokuları destekliyor, hacim kazandırıyor. Üstelik doğal bir görüntü elde ediliyor ve ciltte operasyon izi olmuyor. O da yüzde 100 saf hyalüronik asitten oluşuyor. Protein ve nükleğik asit içermediği için son derece sağlıklı ve güvenilir. Nodül oluşturmuyor, vücudunuzdan bir parça gibi duran hacimli bir etki sağlıyor.

Kullanım alanları neler?

Yanak boşlukları, alın kenarları, göz çevresi çukuru ve çene ovalinin yanı sıra dekolte, el üstleri ve alında da hacim etkisi nedeniyle uygulanabiliyor. Konsantre içeriğinden dolayı çok az miktarda uygulanarak aynı etkiyi yaratıyor. Hacim ve nemlendirme oranı, Bio Expander’ da daha yüksek.

Hangi cilt sorunları için uygulanmaktadır?

Dış koşullar nedeniyle zarar görmüş, donuk, cansız, gözeneklerin gereğinden fazla açık olduğu ciltlerde kullanılır. Ayrıca; derin olup cilde fazla yerleşmemiş kırışıklıklarda, özellikle yanaklardaki doku erimesinde, dudak kenarındaki sarkmalarda da etkilidir.

Uygulama sıklığı nedir?

15-20 dakikalık bir sürede, gerekli görülen bölgelere, lokal anestetik kremden sonra uygulanır. Yılda 2 kez tekrarlanırsa etkisi sürer.

Sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

İşlem biter bitmez hacim etkisi görülür. Hafif bir kapatıcıyla aynı akşam dışarı da çıkılır. Nemlilik etkisi ise ertesi günden itibaren gözlemlenir. Üstelik mimiklerinizle birlikte dolgular da hareket ettiği için yapay bir görünüm oluşmaz, doğal hatlara sahip olursunuz.

Yan etkileri var mı?

Yan etkisi yok. Ancak enjeksiyona bağlı iğne etkisiyle çok ufak kızarıklık olabilir. Uygulamadan sonraki bir – iki saat içinde bütün etkiler yok olur. Tedavi süresince hasta bol su içmeli, beslenmesine ve yaşamına özen göstermelidir.

ÜST