BIODERMAGENEZ

Çatlak (Stria) tedavilerinde kullanılan Bi-One sistem 4 aşamada gerçekleşen bir sistemdir:

Aşama 1. Peeling Çatlak dokusunda normal deriden 10 kata kadar kalın olan stratum cornea tabakası mevcuttur. Özel abrazyon prob ve tekniği sayesinde çatlak dokusunda stratum cornea tabakası inceltilerek normal deri seviyesine getirilir ve transpirasyon özelligˆi yeniden kazandırılır. Her seansta bu işlem tekrarlanır. I·s¸lem, 2-4 dakika sürer.

Aşama 2. Besleme Kare dalgaların stimülasyonu ile amino asitler ve hyalüronik asit içeren özel etkin bileşenler cilde verilir ve aynı zamanda kılcal duvarın damardaki kanı pompalaması için harekete geçirir. Bu aşama, cilt düzleşip parlaklık kazanıncaya kadar devam eder. Her seansta bu is¸lem tekrarlanır. I·s¸lem, 3-5 dakika sürer.

Aşama 3. Rejenerasyon Hiç şüphesiz tedavinin en önemli aşamasıdır. Hücreler ve fibroblastlar içine Na+ ve K+ pompalanır. Bu sayede yoğun bir şekilde yeni kolajen ve elastin fiberleri üretilir. Yeni kolajen üretme sürecinin 48 saat kadar kısa süre içinde başladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Aşama 4. Dengeleme Cildin PH seviyesi dengelenir. Düşük oranlı glikolik asit ve Hyalüronik asit içerikli etkin bileşenler kare dalgalarla cilde uygulanır ve çatlak dokusunun daha da pürüzsüzleşmesine, kolajen ve elastin artışına yardımcı olunur.

Seans Sayısı ve Aralığı

Çatlak tedavisine başlamadan evvel hasta ve doktor tarafından seans sayısını belirlemek için özel bir form doldurulur. Bunun neticesinde bir puanlama ortaya çıkar ve tedavinin kaç seanstan oluşacağı belirlenir.

Genel olarak, 10 yıla kadar olan çatlaklarda 10-12 seans uygulanırken, 10 yıl ve üzeri olan çatlaklarda 20 seanslık bir tedavi programı uygulanmaktadır.

Seanslar haftada minimum 2 seans, maksimum 3 seans olarak uygulanır. Buradaki önemli kıstas, 48 saatte bir seans uygulanabilir. Daha sık yapmanın hiçbir ekstra faydası yoktur.

ÜST