BOTOX

Botoks Yılan Zehiri midir?
Hayır, mikroskobik görüntüsü benzer, yukarıdaki tarif doğru olan tariftir.
Özellikle tıp alanında ilk kullanımlar felçli hastalarda 1953’de olmuş ve ardından strabismus (şaşılık) tedavisinde kullanılarak bu hastalarda göz etrafı kırışıklıklarında gerileme ve ilerlememe tespit edilmiştir. Bunun üzerine 1980’lerde kozmetik alanda botox ilk kez kullanılmıştır. 1995’den beri ülkemizde kozmetik amaçla yaygın olarak uygulanmaktadır.

Botox uygulaması sonrası günlük hayatıma devam edebilir miyim?
İşlem sonrası enjeksiyon yerinde ya hiçbir belirti yoktur veya en çok yarım saat sürecek sinek ısırığı benzeri ufak kızarık alanlar vardır.
Botox uygulama sonrası eğer uzman ellerdeyseniz dikkat çekici şaşkın bakışlara sahip olmazsınız.
Botox işlemine karar verdiğinizde lütfen tercih ettiğiniz hekimin dalında uzman, uygulama alanındaki tecrübesinin yeterliliğine, hangi ilacı kullandığına, kliniğin sterilitesine dikkat ediniz. İşlem tekrarlarını mümkünse aynı hekimle devam ettiriniz. Erken ve gereksiz uygulama ve rötüşler sonucunda sonraki uygulamalarda vücutta işlemi kabul etmeme ortaya çıkabileceğini bilerek gereksiz ve erken tekrarlardan kaçınınız.

Botoks Neden Uygulanır?
Mimik kasların neden olduğu alın kırışıklıkları, kaş çatma,göz çevresi kırışıklıkları ve Kaş düşüklüğü, kişiyi olduğundan daha sert ve yüz ifadesini asık gösterir. Kişisel imajın ve pozitif görünmenin daha çok önem kazandığı günümüzde, hastalarımızın da zamanla botoksa ilgisini arttırmıştır.
Botoks sonrası en çok, yüzdeki yorgun ifadenin ortadan kalktığını görüyoruz. Botoksun en güzel cevabı; yüze fresh ve dinlenmiş bir görüntü kazandırmasıdır.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?
-Alın bölgesi
-Kaş ortası
-Göz çevresi, kaz ayakları

Göz kapağı ve kaş düşüklüğünde botoksun yeri
Çok ilerlememiş göz kapağı ve kaş düşüklüğünde botoks uyguluyoruz. Göz kapağı ve kaşların düşük olması, kişiye hüzünlü ve asık bir ifade verir.
Botoks uygulaması sonrası göz kapağı ve kaş mesafesindeki açılma, yüz ifadesini de olumlu anlamda değiştiriyor. Kaş yapısı düşük olanlarda, botoks tedavisiyle kaş kaldırma yapabiliyoruz.

Botoks Fiyatları Neye Göre Değişir?
Kullanılan botoksun markasına ve merkeze göre fiyat değişebiliyor. Biz klinikte orijinal Botoks markası olan Allergan marka Botoks kullanıyoruz, rahatlıkla doktorunuza hangi markayı kullanacağını sormalısınız!
botox_ic1

Botoxun yan etkisi var mıdır?
Botoxun kan sulandırıcı ilaç kullanımına bağlı oluşabilecek morluk harici bilinen ciddi bir yan etkisi bildirilmemiştir. Bu ilaç kullanımlarından sonra işlem için bir hafta beklenmesi daha garanti olacaktır.

Botoxun kozmetik harici dermatolojik kullanımı var mı?
Kozmetik kullanım haricinde botox özellikle koltuk altı ve el-ayak terlemesi tedavisinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Uygulama sonrası koltuk altında 6-8 ay, el-ayakta da 8-12 ay süreyle terleme bloke edilebilmektedir.
Migrende Botoksun Yeri

Botoks Nedir, Niçin Yapılır?
Kas spazmını ve minik kaslarının hareketini azaltarak belli noktalara yapılan botoks enjeksiyonudur.

ÜST