CİLT GENÇLEŞTİRME

ciltGenclestirme

Lazerle Cilt Yenileme ve Kırışıklık Tedavileri

Yaşlanmanın başlıca sebebi ultraviyole ışınlarıdır. Ultraviyole, hücrelerde atılması güç olan maddelerin (serbest radikaller) birikmesine ve kollajen liflerinin kırılmasına hatta kaybına yol açabilir. Cildi ultraviyole ışınlardan korumaya yarayan ve cilde rengini veren hücrelerdeki pigmentlerdir. Aşırı güneş ve yılların etkisi ile bu pigmentler azalır, hücre sayısındaki azalma da cildin incelmesine sebep olabilir.

Cilt altında bulunan ve cilde esnekliğini, gerginliğini kazandıran kollajen ve elastik lifler ultraviyole etkisiyle kalitesini yitirirler. Böylece cildin gerginliği azalır, cilt yer çekimine karşı verdiği savaşı kaybeder ve zamanla ciltte sarkma meydana gelir.

Fotorejuvenasyon, genel deri görünümünün iyileştirilmesinde etkili olabilir. Fotorejuvenasyon, filtre edilmiş ışık kullanarak deri altındaki melanin, hemoglobin ve kollajeni seçici olarak hedefler. Işının verdiği ısı, etrafındaki deriye herhangi bir zarar vermeden, seçilmiş olan dokuya etki eder. Farklı deri cinslerinde, uygun filtreler ile dalga boyları değiştirilerek tam istenilen derinliğe erişilebilir.

Gerekli tedavi sayısı problemin büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Yaşlı ya da güneş ışığından zarar görmüş olan deride, lezyonun tipine bağlı olarak ardışık 3-6 seans gerekir. Tipik bir tedavi şeması, başlangıç tedavisini takiben 3 haftalık aralıklarla 3-6 seanstan ibarettir. İşlemin kalıcılığı için uygulamanın 2-3 yıl arayla tekrarlanmasında yarar vardır.

Fotorejuvenasyon ile tam yüz tedavisi 20 dakikadan az zaman alır, her tedaviden sonra 2 – 3 hafta içerisinde belirgin bir düzelme görülebilir.

ÜST