KARBOKSİTERAPİ

karboksiterapi

Karboxiterapi (Karboksiterapi) Karbondioksit (CO2) gazının selülit tedavisi ve bölgesel zayıflama konusunda tedavi amacı ile cilt-deri altına enjekte edilmesi yöntemidir. Son yıllarin en etkili ve en popüler zayıflama yöntemi olan Karbokxiterapi (Karboksiterapi) karbondioksitin (CO2) ciltte su ile reaksiyona girmesi ilkesine dayanir. Kaslarda rahatlama,kılcal damarlar düzeyinde kan dolaşımında artışla başlayan tepkime, yeni kan damarları oluşturmasıyla metabolizmayı hızlandırır. Karbokxiterapi (Karboksiterapi)’nin uygulandığı dokuda metabolizmada ve kanlanmasında artış oluşturarak selülit tedavisinde ve bölgesel zayıflamada etkili olmaktadır. 

Karbokxiterapi (Karboksiterapi)’nin kullanıldığı alanlar;
– Selülit, 
– Vücut yağ azaltılması, 
– Vücut şekillendirme, 
– Kilo kaybı, 
– Liposuction sonrası toparlanmalarda, 
– Yüz ve çene altı kırışıklıkları, 
– Cilt çatlağı, 
– Skar doku tedavileri.

Hedef alanda portakal kabuğu görüntüsüne yol açan fibrotik ve bağ dokusu bantları çözülerek doku rahatlar. Eriyen yağ dokusu ile birlikte selülitli doku azalmış olur.

Karbondioksit gazı (CO2) vücudumuzun yabancı olmadığı bir madde olup, vücudumuza hiçbir zararı yoktur. Alerjik reaksiyon beklenmemektedir. Herhangi bir yan etkiye rastlanmamıştır. Hastalar uygulama sırasında, hafif kaşıntılı bir yanma hissi duyulabilir. Ama yanma hissi-ağrı süresi az olmaktadır. Tüm yaş gruplarında kullanılabilmektedir. Karbokxiterapi Amerika ve Avrupa’da güvenle kullanılmaktadır.  Verdiğimiz karbondioksit o bölgedeki yağları parçalayıp  Böylece cilt gerginliği de yeniden kazandırılır. Hastalarımız ölümcül diyetler yapmadan incelmekte ve selülitlerinden arınmakta,bölgesel olarak zayıflayabilmektedirler.

Karbokxiterapi (Karboksiterapi), cilt yenileme ve elastikiyeti tekrar kazandırmaya yönelik bir uygulama olduğu için özellikle yüz mezoterapisi ile kombine olarak yanak ve gıdık sarkmalarına antiaging amaçlı, yine çatlakların iyileştirilmesinde ve ameliyat izlerinin onarılmasında güvenle kullanabilmekteyiz.

ÜST