KAVİTASYON İLE ZAYIFLAMA

 

Ultra Lipo Kavitasyon; Ultrasonik ses dalgaları ile yağ hücrelerinin yakılması yöntemidir. 20 ila 70 Khz aralığında bulunan spesifik ultrason dalgaları akustik kavitasyon etkisi oluşturma özelliğine sahiptir. Odaklanmış yüksek enerji dalgaları (akustik kavitasyon) yağ hücreleri ve selülitin intertistiyel sıvıları içinde gaz formunda mikrokabarcıklar meydana getirir. Sıvıların birbirini izleyen değişim evreleri negatif basınç ve pozitif basınç sonucu yağ hücreleri şiddetle içeriye doğru patlar. Bu patlamalar esnasında bir mikro saniyede 1,000 atmosferlik basınç ve 5,000 C sıcaklık açığa çıkar. Bunun neticesinde karaciğer tarafından metabolize edilecek denatüre olmuş yağ hücreleri ve su serbest kalır.

Kavitasyon dalgaları etraf doku ve cilt yapısının korunması için palslı ve son derece selektif çalışır. Kavitasyon uygulamasında prob cilt üzerine yüzeyden temas halinde hafifçe gezdirilerek kullanıldığı için cerrahi operasyon etkisi yaratmaz. Ultra Kavitasyon Liposuction’dan hangi özellikleri ile ayrılır? Avantajları nelerdir? Liposuction veya Abdominoplasti (karın germe) denilen yöntemleri gerektiren durumlar dışında, ameliyatsız çözüm isteyen kişiler için alternatiftir.

Ultra Kavitasyonun Avantajları: Ağrısızdır, cerrahi müdahale gerektirmez, selülit ve yağ parçalamada etkili olduğu bilinmektedir.

kavitasyon Erkeklere de bu uygulamalar yapılabilir mi? Tabi ki erkeklere de bu uygulamaları rahatça yapılabilir. Bu sistemde erkek, kadın ayrımı yoktur.

Sonuç alabilmek için ne kadar süre geçmeli ve bu arada neler yapılmalı? Özel bir Diyet, spor takviyesi gerekmemekle beraber, nasıl olsa böyle bir uygulama yaptırdım diye fazla yemek kaybedilen yağların yeniden oluşmasına neden olur. Yine de serbestleşen yağ asitlerini harcamak ve yenilerini depolamamak için ultra kavitasyon ile hipoosmolar lipotomi ertesi, yaşa ve bedene uygun bir beslenme ve hareket etmenin haricinde özel bir çaba gerekmez.

İlk seanstan itibaren yağlı bölgede elle tutulur bir yumuşama, ardından da sertleşip küçülme hissedilir. Gözle görülür sonuçlar ise 15. günden itibaren görülebilir.

Kaç seans uygulama gerekir? Uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğü ve yoğunluğuna göre değişebilmekle birlikte 10-15 gün aralıklarla 4-8 seans arasında uygulanır. Birlikte yapılması gereken yardımcı uygulamalara göre bu süreler değişkenlik gösterebilir.

BÖLGE Hasta Sayısı Seans(1) Seans(2) Seans(3) Toplam İncelme Avaral İncelme Servis
Abdominal 7 5.0 cm 4.2 cm 3.8 cm 13.0 cm 4.3 cm
Epikondrium 7 3.8 cm 3.3 cm 3.1 cm 10.2 cm 3.4 cm
Basen 5 3.0 cm 2.9 cm 1.9 cm 7.8 cm 2.6 cm
Kalça 3 3.5 cm 2.3 cm 2.0 cm 7.8 cm 2.6 cm
Dış Bacak 3 2.2 cm 2.0 cm 1.9 cm 6.1 cm 2.0 cm
İç Bacak 3 2.0 cm 1.5 cm 1.5 cm 5.0 cm 1.6 cm
Dizler 2 1.5 cm 1.4 cm 1.2 cm 4.1 cm 1.4 cm

Yukarıdaki tablo İtalya’da Parma Üniversitesinde Profesör Doktor Carmelo Protopape’nin (M.O. Estetik Plastik ve Rekonstüriktif Departmanı) 8 erkek, 20 kadın Toplam 30 gönüllü hastanın üzerinde yaptığı araştırmanın sonuçlarını göstermektedir.

Hiçbir cerrahisiz sistem yada yöntem elbette oradan yağ dokuyu direk alma etkisi yaratamaz. Ama “Kavitasyon” ile yağ hücrelerinde Lizis yani parçalanma başlar ve serbest yağ asitlerine dönüşür ve sizin tarafınızdan harcanabilir hale gelir.Uygulamada hastanın sisteme girmeden önce ölçüleri alınır ve seans sonrası tekrar ölçü alındığında sonuç gerçekten yüz güldürücüdür. Mezuradaki rakamlarda en az 2, maksimum 7 cm’e kadar azalma gözlenir.

Tabiiki zayıflama tekbaşına zayıflama hücrelerinin azaltılması ve bölge dokunun incelmesi ile sınrılı olmamalıdır. İnce bir görünüm için cilt elestikiyetinin de tekrar kazandırılması gerekir. Sizinle aynı kiloda aynı boyda ve aynı yaştaki hemcinsinizin sizden daha ince görünmesinin nedeni sıkı bir ciltten başka birşey değildir. Cilt elastikiyetini arttırmaktır.

Yöntem, Avrupa ülkeleri ve Kanada’nın içinde olduğu 40’dan fazla ülkede  kullanılmaktadır. İşlem hakkında yurtdışında yapılmış televizyon programları ve bilimsel yayınlar www.ultrashape.com sitesinden izlenebilir.

Merkezimizde tedavi protokolü kişiye özel hazırlanmaktadır.

“Seans sayısı ve seans aralıkları bölgeye göre uzmanlarımız tarafından planlanmaktadır”

 

ÜST