KİLO KORUMA

kiloKoruma

6 AY BOYUNCA 
ÜCRETSİZ KORUMA PROGRAMIYLA YANINIZDAYIZ.

Kilo verme deneyimi olmuş herkes kiloyu korumanın daha zor olduğunu kabul eder. Bu kısmen doğrudur. Aslında kiloyu korumak  zor olmamakla beraber  daha çok çaba ve bilgi gerektirmektedir. Bunun için iyi bir eğitim sürecinden geçmeli ve yaşam tarzınızda köklü değişiklikler yapılmalıdır ancak bu durumda  kilonuzu korumanız kolaylaşacaktır.

Kilo verdikten sonra geri alınmasının tek sebebi önceki beslenme alışkanlıklarına geri dönülmesi ve kontrolün bırakılmasından  kaynaklanır. O halde kilo korumanın sırrı,yaşam tarzınızda köklü değişiklikler yaparak sürekli  kontrollü olmaktır. İstediğiniz her şeyi planlayarak ve dengeli yemeyi öğrenmek  kilo korumanın püf noktasıdır.

Kilo verirken uygulanan yöntem doğruysa kiloyu korumak kolaylaşacaktır. Verilen kilo yalancı kilo kaybı ise (kas ve su kaybı) gibi verilen kiloları geri almanız daha hızlı olacaktır. Doğru bir yöntem kullandığınızda ise tam tersi gerçekleşir. Yağ dokunuz azalıp kas dokunuz artar. İyi bir yöntemle yaşam tarzını değiştirmek hedef alınır ve eğitimlere ağırlık verilir. Bu nedenle kiloyu korumak doğal bir süreç haline gelir. Yani kiloyu korumak için kilo verme yöntemini doğru seçmek şarttır.

Yapılan araştırmalara göre geçmişte kilo problemi yaşamış herkes hayatı boyunca tekrar kilo alma riski ile karşı karşıyadır. 2 yıl boyunca kilonun koruması başarılır ise alışkanlıklar ve yaşam tarzınızda köklü değişikliklerin gerçekleştiği düşünülmektedir. O halde kiloyu korurken ilk hedef 2 yıl aynı kiloda sabit kalmayı başarmak olmalıdır.

Eğer kilonuzu korumak istiyorsanız yaşam tarzınızda köklü değişiklikler yapmalı, beslenmeyi öğrenmeli ve hareketli olmayı başarmalısınız. Bunu doğal yaşam şekliniz olarak kabul etmeli, hayatınız konusunda prensiplere sahip olmalısınız.

ÜST