KİMYASAL PEELİNG

kimyasalPeeling

“Kleopatranın Süt Banyosu” bir çeşit kimyasal peelingtir. Sütte bulunan laktik asit cilt yüzeyindeki ölü tabakayı atarak, pürüzsüz, sağlıklı ve yepyeni bir cilt oluşmasını sağlar.

KİMYASAL PEELİNG NEDİR ? 

Cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak daha sağlıklı ve canlı tabakanın ortaya çıkarılması işlemidir Peeling uygulaması sonrasında cilt yüzeyi taze ve berrak bir görünüm alır. Matlığın giderilmesi ile canlı parlak bir ifade oluşur. Akne izleri azalır, tıkalı gözenekler açılarak cilt nefes alır ve yenilenir. İnce çizgiler azalırken dolgun bir görüntü oluşur 

Kullanılan peeling ürünleri değişik konsantrasyonlarda meyve asiti içerir Peeling’de kullanılan ürünler Glikolik asit (Alfa Hidroksi Asit- AHA) ve Glukonolakton ( Poli Hidroksi Asit- PHA ) dur. Cilt tipi, cilt rengi ve problemin yoğunluguna göre seans sayısı ve seans aralıkları değişebilir. Genellikle haftada bir uygulama yapılır ve ortalama olarak 5-10 seans uygulanır. Yapılacak tedavinin niteliğine göre bölgeye sürülen solüsyonlar bazen bölgenin rengini açabilir bazen de soyucu nitelik taşıyabilir. Kimyasal peeling uygulamaları kişinin rutin aktivitelerini etkilemez. Lekenin çeşidine göre tek başına uygulanabildiği gibi başka yöntemler ile birlikte uygulanabilir. 

Kullanım alanları nelerdir? 

– Kırışıklık tedavisi Akne (grade I, komedonal tipler)
– Güneş hasarı (leke,kaba cilt yapısı, kırışıklık ) 
– Pigment (renk ) bozuklukları (melazma vs.) 
– Akne skarları (izleri) 
– Seboreik keratoz 
– Yara izleri 
– Yaşlılık lekeleri 
– Çiller 
– Vücut çatlakları

ÜST