MEDİKAL CİLT BAKIMI

medikalDeri bilindiği gibi organizmada iç ortam dengesi ile dış çevrenin potansiyel zararları arasında bir bariyer oluşturarak yaşamsal bir rol oynamaktadır. Şüphesiz bu işlevlerin yanı sıra, deri yumuşak, parlak, temiz ve pürüzsüz görünümü ile estetik açıdan da büyük önem taşır.

Sağlıklı bir cilde sahip olmanın en temel şartlarından biridir temizlik. Özellikle kirli bir görünüme yol açan ve “komedon” adını verdiğimiz siyah noktalar hem görünümü hem de kolaylıkla enfekte olarak akneye yol açması ve daha ayrıntılı tedaviyi gerektirmesi açısından çözümlenmesi gereken bir sorundur.

        
Kliniğimizde cilt temizliğini, bayanların günlük hayatında da makyaj yapma zorunluluğu olmadan rahatlıkla dışarı çıkabilmelerini sağlayacak ve kısa bir zamanda alınan sonuçla gerçekten memnuniyet oluşturacak bir işlemle gerçekleştiriyoruz.
        
En fazla bir saatinizi alacak bu uygulamada cilde herhangi bir sıkma işlemi uygulanmadığı için hasta açısından işlem son derece konforludur. Düzenli olarak işleme devam edildiğinde daha ilk seansdan itibaren ortaya çıkan komedon temizliği, gözenek genişliğinde daralma, nemliliğin artışı gibi olumlu etkiler de devamlılık göstermeye başlar.

İşlem sırasında amaca yönelik kullanılan kişiye özel başlıklarla ve bu başlıklar sayesinde cilt yüzeyine nüfuz ettirilen özel solüsyon ile cilt, yağ ve ölü epidermis hücrelerinden arındırılarak temizlenir ve nemlendirilir. Mekanik peeling etkisiyle gözle görülmeyen soyulmayı yaparak hafif ve kısa süreli ortaya çıkan kızarıklık işlem anında kullanılan hyaluronik asid, at kestanesi, E vitamini gibi özel antioksidan karışımlarla baskılanarak cilt rahatlatılır.

İşlem anında kişinin cildine hastaya özel değişen başlıklarla temas edildiği için ve ellerle direkt temas olmadığı için sterilite açısından son derece güvenli bir işlemdir.

Yüzeyel kırışıklıklarda düzelme ve antiaging amaçlı tercih edilecek peptid komplekslerinin işlem sırasında kullanılması da cilt  yapısında olumlu bir  farklılık yaratacaktır.

ÜST