MEZOLİFT İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

mezolif

Mezolifting – Cilt Gençleştirme ve Kırışıklık TedavisiCilt gençleştirme (mezolifting) yüz, boyun ve el sırtındaki ince çizgilerin giderilmesi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması amacıyla, cilt içine küçük enjeksiyonlar halinde cilt gençleştirici kokteyl verilmesi esasına dayanan bir yöntemdir. 

Yüz ve boyun cildinde yaşa, güneş ışınlarına , sigara dumanına ve cildi yaşlandıran pek çok nedene bağlı olarak elastikiyet kaybı meydana gelir. Ayrıca ciltte kırışıklıklar ve matlaşma ortaya çıkar. Mezolift   cilt sarkması, kırışıklık ve cilt yenilemede kullanılabilen bir tedavi şeklidir. Mezolifting yöntemi her yaşa uygulanabilir. Genç yaşlarda başlanması durumunda, cildi genç tutarak yaşlanmanın gecikmesini sağlamak mümkün olabilir. Gereksinime göre lazerle cilt gençleştirme,oksijen bakımı,dolgu ve botox uygulamaları kombine edilmektedir.Amaç; kollojen üretimini artırarak cilt gerginliğini artırmak,hücre siklüsünü(yenilenme) hızlandırmak ve böylece kırışıklıkları azaltarak yenilerin oluşmasını engellemek yani kısaca yaşlanmayı geciktirmek

Uygulama; deri içine mikroenjeksiyon yöntemi ile hücre yenilenmesini ve yeni liflerin sentezini sağlayan serum enjekte edilmesi şeklindedir. Bu sayede cildin elastikiyeti artmakta ,cilt daha fazla su tutarak nem oranı artırılmakta ve daha parlak ,taze bir görünüme kavuşmaktadır.Program uygulanacak bölgeye ve yaşa göre düzenlenen seanslarla belirlenir.

Ayrıca bu yöntemle yeni oluşan ve renkleri henüz pembe olan cilt çatlakları da giderilebilir. Mezoliftte kullanılan maddeler

1. Somon balığından elde edilen DNA.

2. Hyaluronik asit ve kök hücre: Yüz mezoterapisinde kullanılan bu madde insan dokusunda yaygın şekilde bulunan doğal bir polimerdir. Bu madde suyu emerek şişer ve dokuda nem ve elastikiyet sağlar. 

3. Vitaminler: Vitamin A deri gelişimini kontrol eder. Yaşla birlikte incelen deriyi düzeltir. Vitamin E ise dokuları zararlı maddelerden koruyan bir antioksidandır. Vitamin C kollajen sentezini uyarır. Deri renk hücrelerinin üretimini yavaşlatır. Vitamin B deriyi besler, dokuların biyolojik dengesini düzenler. Vitamin K dokuların kan dolaşımını düzenler.

4. Aminoasitler: Proteinlerin yapı elemanıdır. Dokuların gelişiminde rol oynarlar. Aminoasitler yaşla ortaya çıkan doku hasarını onarır ve düzenlerler.

5. Mineral tuzlar: Hücrelerin pek çok yaşamsal faaliyetlerinde düzenleyici ve destekleyici rolleri vardır. Yüz mezoterapisinde bunlar dokuların metabolizmasını iyileştirirler.

6. Koenzimler: Dokuların biokimyasal reaksiyonlarını düzenler. Dokuların yenilenme hızını arttırırlar.

7. Nükleik asitler: Derinin temel protein sentezini desteklerler. Yeni oluşan proteinler de cildin bağ dokusuna destek verir.

8. DMAE (Dimetil amino etanol): DMAE son yıllarda kullanıma girmiş ve yüz mezoretapisinde çok tercih edilen bir aktif maddedir. Başlıca etkisi cilt sarkmalarını ortadan kaldırması yönündedir. Çeşitli vitaminler, antioksidanlar, DMAE(Dimetil Amino Etanol) ve düşük konsantrasyonlu hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyonu uygulanır.

ÜST