MİKRO PEELİNG

mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon
Mikrodermabrazyon mekanik bir cilt soyma tekniğidir. Ciltte oluşan düzensizlikler, akne izleri, lekeler, çatlaklarda başarıyla kullanılmaktadır. Mikrodermabrazyon, cildin yenilenmesi için gerekli mekanizmaları uyararak, hücre bazında yenilenme ve kollajen üretiminde artışa neden olur. Tedavi amaçlı kullanımının yanı sıra sorunsuz ciltlerde yaşlanmayı önleyici bakım da yapmaktadır. Dermabrazyon alüminyum oksit adı verilen çok ince ve küçük yapıdaki kristal parçacıkların bu uygulama için geliştirilmiş özel bir sistem ile cilt yüzeyine püskürtülmesi, cilt yüzeyinde güçlü bir sürtünme etkisi ile problemli tabakanın soyulması ve daha sonra bu taneciklerin, soyulan ölü deri ile birlikte vakum yöntemi kullanılarak cilt yüzeyinden atılması yöntemidir. Mikrodermabrazyon ile cildin epidermis tabakası yüzeysel olarak, aşamalı bir şekilde soyulur. Böylece cilt yüzeyinde oluşan iz, kırışıklık ve pigmentasyon lekesi türündeki sorunlar problemin derecesine göre, soyulmanın etkisi ıle iyileşir. 

Dermabrazyon işlemi uygulanırken cilt yüzeyinde kan dolaşımının artması ile hücre yenilenmesi hızlanır ve böylece alttan canlı, taze ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.Tüm bu özellikleri ile dermabrazyon son derece etkili ve güvenilir bir cilt yenıleme tekniğidir. Bu işlemin yapılabilmesi için mutlaka cilt yüzeyinde bir problem olmasına gerek yoktur, cilt yapımız ve yaşımız göz önünde bulundurularak her sene belirli bir kür olarak yaptırılarak son derece etkili bir anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) etki sağlanmış olur.

Bu uygulama son derece kolay, acısız, pratiktir ve hiçbir şekilde anestezi ve benzeri bir işlem gerektirmez.  

Mikrodermabrazyon özellikle:
Sivilce ve akne izlerinin, 
Mimik çizgilerinin, 
Yaşlanmaya bağlı cilt kırısıklıklarının 
Belirli ölçüde yara, yanık ve ameliyat izlerinin, 
Cilt lekelerinin, 
Vücut çatlaklarının gözle görülür bir şekilde iyileşmesinde 
Açık gözeneklerin sıkılaşmasında, 
Gözeneklerin temizlenmesinde ve ölü derinin atılmasında son derece etkilidir.

Bu yöntem gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağladığı için cildin oksijenle daha fazla temasa geçmesini sağlayacağı için çok daha sağlıklı ve canlı bir görünüm ortaya çıkacaktır. 

Ayrıca kan dolaşımının artması da hücre yenilenmesini sağlayacağı için son derece pürüzsüz ve canlı bir cilt ortaya çıkmasını sağlayacaktır. 

ÜST