RÖNESANS DÖNEMİ

RÖNESANS Yöntemi ile Cilt Gençleştirme ve Lifting

CİLTTE RÖNESANS ( Renaissance ) ETKİSİ

İtalyan uzman Prof. Dr. Annamaria Forenza tarafından geliştirilen RÖNESANS yönteminde kullanılan ilaçlar Mikro İntradermal İnjeksiyon Tekniği ( MIIT) ile cilde injekte ediliyor. Medikal estetik tedavilerde 27 sene boyunca kullanılan ürünlerin en başarılı, en aktiflerinden oluşturulmuş 4 faklı kokteyl ürün uygulanıyor cilde.

Ciltte; canlılık, parlaklık, lifting, kısacası gençlik ve yeniden şekillenme sağlayan yöntemin özelliği, mimikleri dondurmadan yani kas ve mimik hareketlerini her zamanki gibi yaparak, kişiye 4 – 5 yaş genç görünme etkisi yapıyor.

RAFFAELLO, TİZİANO, MİCHELANGELO ve MONA LİSA

Bu teknikte kullanılan ürünlerin isimleri Rönesans döneminin ünlü sanatçılarının adını taşıyor. Ürünlerin içinde kokteyl halinde Hyaluranik Asit, Kollagen, Aminoasitler, Enzimler, Vitaminler, Çam Fıstığı Özü ( Pinus Pinaster), Karnitin, Cafein, Omega 3, 6, 9 ve Organik kök hücreleri (Meristem Hücreleri) gibi maddeler değişik kombinasyonlarda bulunuyor.

Meristem ( Organik Kök ) hücrelerin esas özelliği, sık sık bölünerek (mitoz bölünme) yeni hücreler meydana getirmesi. Oluşan yeni hücrelerde cildi yeniliyor, gençleştirme ve lifting etkisi yaratıyor.

 

UYGULANDIĞI BÖLGELER

Yüz, boyun, dekolte, eller, ayaklar, bacaklar, karın, uyluk içleri, kol altları, göz altı morlukları, göz altı kırışık ve torbaları.

ÜST