S.S.S.

SIKÇA SORULAR SORULAR

26 yaşındayım ve alnımda derin mimik kırışıklıkları ve göz çevremde ince kırışıklıklar var, botoks tedavisi için yaş olarak erken mi?

Yaş önemli değil, bazı kişilerde genetik olarak mimik kırışıklıkları 20’li yaşlarda başlar, ilerlememesi için botoks tedavisine başlanabilir.

Botoks yaptırdıktan sonra bir daha yaptıramazsam daha fazla deforme olur mu?

Hayır, botoks tedavisi geçici olarak mimik kaslarının kasılmasını azalttığı için etkisi geçince eski haline döner. Yaşlanma kaldığı yerden devam eder.

Mezoterapi tedavisi etkileri ne zaman görülmeye başlanır?

Mezoterapi tedavisinin etkileri hangi bölgeye yapıldığına bağlıdır. Örneğin göz altı torbalarınızdan kurtulmak için mezoterapi tedavisi yaptırmış iseniz ilk seansta olumlu sonuçları görürsünüz. Ancak selülit veya bölgesel zayıflama için mezoterapi tedavisi alıyorsanız birkaç seans beklemeniz gerekir.

-47 yaşındayım, doğal görünen bir elmacık dolgusu yaptırmak istiyorum, bu mümkün mü?

Gençlik aşısının Bıoexpander formu, doğal bir elmacık dolgusu ve şekillendirme sağlar. Bu bölgeyi hem şekillendirir hem de bir yıl boyunca cildinize canlılık ve parlaklık sağlar. Detay bilgiyi web sayfamızdan okuyabilirsiniz.

– 29 yaşındayım, her zaman kaşlarım çok düşük ve ifademi çok bozuyor. Ameliyatsız kaş kaldırma yapılabilir mi?

Kaş ve kas yapısı uygunsa botoksla kaş kaldırma yapılabilir. Muayene sonrası uygun olup olmadığına karar vermek gerekir. 4-6 ayda bir yapılacak düzenli botoks tedavileri ile kaşın her zaman için formunu sağlayabilirsiniz.

– Zayıflama Çayları ve Bazı Bitkisel Çaylar Zayıflatır mı? 
Bu çayların vücuttaki suyun atılmasını hızlandırıcı etkileri mevcuttur. Dolayısıyla kullanımları ile birlikte vücuttan fazla miktarda su idrarla dışarı atılacak ve bu durum zayıflama şeklinde algılanacaktır. Ancak şişmanlık; vücutta bulunan yağ miktarındaki artışı tanımlamaktadır. Halbuki bu tür çaylar vücuttaki suyu kaybettirmektedir. Su içildiğinde tekrar eski kiloya geri ulaşılmaktadır. Ayrıca zayıflama amaçlı kullanılan bu diüretik çaylar / otlar kalın bağırsakta bulunan “mikrovillüs” adı verilen tüycüklerin kısalmasına veya düzleşmesine yol açtığı için peristaltik hareketleri azaltmakta, yani kabızlığa yol açmaktadır. Kullanıma ara verildiği taktirde normal dışkılama gerçekleşmemekte, kişi tekrardan bu çaylarla dışarı çıkabilmektedir. Bu kısır döngüye girmemek adına, mümkünse hiç bulaşmamak daha iyi sonuçlar verecektir. Çözümü posalı (lifli) besinlerin tüketimine ağırlık vererek, bol su içerek ve hareket ederek sağlamak en doğal ve doğru yöntemdir.

– Dudaklarımı biraz şekillendirmek istiyorum, üst dudağım çok ince ve asimetrik. Dolgu yaptırmak istiyorum fakat abartılı olmasından korkuyorum.

Dudak için çok özel, naturel hyaluronik asit dolgular var. Kişiye uygun, küçük fakat etkili dozlarda sonuç hem başarılı hem de doğal olur. Dudak şekillendirme, dudağı şişirmeye yönelik değil, dudağı şekillendirmeye yönelik uygulanmalı.

– Kaş aramda, alnımda ve göz çevremdeki kırışıklıklar beni olduğumdan daha yorgun gösteriyor ve bu bölge için botoks yapıldığını biliyorum fakat doğal olmamasından korkuyorum?

Kişiye özel, uygun ve yeterli dozda yapılırsa son derece doğal olur. Kas yapınıza uygun, küçük fakat etkili dozlarda uygulanan botoks tedavisi doğal olur. Başarılı bir botoks çalışması; uygulama sonrası ne yapıldığı anlaşılmayan fakat cildin daha fresh ve formda göründüğü çalışma şeklinde uygulanmalıdır. Kişiye özel olmayan, tek tip, protatip yüzler bu uygulamanın kötü örnekleridir.

– Zayıflamak için sürekli ….. besinini tüketiyorum. Bu şekilde zayıflayabilir miyim?
İnsanların en çok kandırıldığı olaylardan bir tanesi budur. Tek tip besini çok fazla tüketerek zayıflamaya çalışmak. Bu besin limon, lahana çorbası, sirke vb gibi çeşitli besinler olabilir. Bunları tüketmek tabii ki zararlı değildir fakat genel beslenmenizi hiç değiştirmeden sadece bu tip besinlerle tek tip beslenmeniz sizi zayıflatmaz, sadece yanlış umutlar ve hatta bunların kontrolsüz ve aşırı tüketimi size çeşitli zararlar verir. Özellikle medyada çıkan bu tür haberlere lütfen kendinizi kaptırmayınız ve zayıflayacağım derken sağlığınızdan da olmayınız.

– Sağlıklı olan insanlar da ozon alabilir mi ? Neden Sağlıklı bireyler ozon almalılar?
Herhangi bir sağlık problemi olmayan insanlarda, tamamen koruma amaçlı, bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik olarak ozon tedavisini alabilirler. Ozon tedavisi vücudumuzda bozulan yada bozulmuş olmasına rağmen herhangi bir belirti vermeyen rahatsızlıkların oluşum aşamasında giderilmesini sağlayarak kişinin sağlıklı bir yaşam sürdürmesine yardımcı olur. Özellikle kış ayları geldiğinde ortaya çıkan grip salgınlarından etkilenmemek isteyenler, ozon tedavisi sayesinde rahat bir nefes alabilirler.

– İdeal Kilo Kaybı Ne Kadar Olmalı?
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) haftalık ağırlık kaybının 0.5 – 1.0 kg. arasında olması gerektiğini vurgulamaktadır. Eğer ki birey ağır derecede şişman ise veya obeziteye bağlı birtakım komplikasyonlar söz konusu ise; kontrollü olarak haftada 1.5 kg. ağırlık kaybını uygun görmektedir. Hatta Dünya Sağlık Örgütü’nün son sağlık raporunda haftada 250 – 900 gram ağırlık kaybı uygun görülmektedir. Ayda 4 – 6 kg. üzerindeki ağırlık kaybı metabolik olarak birtakım sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bu yüzden 20 senede aldığımız kiloları 20 günde vermeye kalkmamalıyız.

ÜST