ULTRA SHAPE

Ultrashape ile Bölgesel İnceleme
 

Ultrashape Nedir?

Ultrashape bölgesel zayıflama tedavisi,  yağ hücrelerini parçalayarak başarılı bir şekilde sonuç alan  güvenli ve ameliyatsız vücut şekilllendirme tedavisidir. İşlemin bölgesel yağ doku kalınlığını azalttığı,  MR tetkikleriyle gösterilmiştir.
Ultrashape ile herhangi bir yan etki ve takip süreci olmadan,  girişimsiz (ameliyatsız,  iğnesiz) ve ölçülebilen oranlarda vücut şekillendirilebilmektedir.
Uygulama doktor ofisinde yapılabilen rahat bir işlemdir ve tedavi sonrası derhal işinize dönebilirsiniz.

Ultrashape Nasıl Çalışır?

Ultrashape,  müdahalesiz yağ kırma işlemidir. İstenmeyen bölgesel yağları sıvılaştırarak,  vücut tarafından kullanılmasını sağlar.
Ultrason dalgası,  seçilen vücut bölgesinde seçici olarak yağ hücrelerini hedefler ve kan damarı,  sinirler gibi çevre dokulara zarar vermeden yağ hücrelerini kırar.  Tedavi sırasında yağ hücre zarları parçalanır.
Trigliserit olarak bilinen yağ hücresi içeriği hücreler arası mesafeye geçer ve sonra damarsal ve lenfatik sistem yoluyla karaciğere taşınır.
Ultrashape’in kırdığı yağlar,  besinlerden gelen yağ gibi karaciğer tarafından işlenir.
 
 

  

 

Ultrashape Hangi Bölgelere Uygulanır?

Ultrashape tedavisi karın, bel ve kalça bölgelerine uygulanır. Yumuşak yağların daha yoğun bulunduğu karın bölgesinde daha hızlı sonuç alınmaktadır.

 

Ultrashape Neden Tercih Edilmektedir?

Liposuction en çok kullanılan yağ azaltma yöntemidir.  Ancak taşıdığı riskler nedeniyle (yağ tıkaçlanması, deride iz bırakma, narkoz ve enfeksiyon riski vs.) herkese uygulanamamaktadır. Yanı sıra, liposuctionda sonuçlar, cerrahın yeteneğine göre çok değişkenlik göstermektedir.

Ultrashape, ameliyatsız yağ azaltma imkanı sağlayan odaklı ses dalgası sistemidir. Liposuctionın aksine, Ultrashape doğal yollarla yağ temizlenmesini gerçekleştirmektedir. İlk Ultrashape cihazı Contour I, Temmuz 2007 de CE onayı aldı. Mayıs 2007 de, Kanada Sağlık Bakanlığınca onaylandı. Geliştirilmiş versiyonu olan Contour II, 2007 Haziranında kullanıma sunuldu.

ÜST